DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA ETKİNLİĞİ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA ETKİNLİĞİ

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliği İlköğretim Haftası törenlerinde ve tüm hafta boyunca okullarımızda yapıldı. Yeni eğitim öğretim yılı açılış programı içinde yapılan ilçe etkinliğinde Gazi İlkokulu öğretmeni Ahmet Sarıçay tarafından 15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir´e yazılmış "Otuz Kuş" adlı şiir okundu yine öğrencilerimiz tarafından 15 Temmuz Şehitleri ve Bayrak şiirlerini okundu.

Programın açılış konuşmasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman EKİCİ "Sevgili öğrencilerim, bütün dünya, bir milletin yurduna nasıl sahip çıktığına o gece bir kere daha şahit olmuştur. İşte sizler de bu ihaneti hatırlayarak büyüyün, çünkü hatırlamak ayakta kalmaktır, sevmektir, mücadele etmektir. Okullar, yaşamda sadece bilgi, beceri ve niteliklerin kazandırıldığı bir basamak değil aynı zamanda milli-manevi değerlerin, vatan ve millet sevgisinin de kazandırıldığı süreçleri kapsamaktadır. 15 Temmuz  hain darbe girişiminin ardından yaşanan özgürlük mücadelemiz ve demokrasi zaferiyle milli eğitimin vatansever bir nesil yetiştirmekteki önemini bir kez daha anlamış bulunmaktayız. Zira geleceğimiz , ülkemizi ve dünyayı şekillendirip inşa edecek olan iyi yetişmiş nesillerimize bağlıdır.  " dedi.

Programa davet edilen Gazilerimiz etkinliklerin ardından öğrencilerimizle sınıflarda buluşarak şehitlik, gazilik ünvanları, vatan ve bayrak sevgisi üzerine paylaşımlarda bulundular. 

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerini Anma etkinlikleri tüm hafta boyunca ilçemiz okullarında yapıldı, eğitim öğretim yılı boyunca da farklı etkinliklerle de devam edecektir.

27-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-2016

 

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.