DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AKKENT CUMHURİYET ORTAOKULUNDA İLÇEMİZİN 2. TÜBİTAK BİLİM FUARI YAPILDI

AKKENT CUMHURİYET ORTAOKULUNDA İLÇEMİZİN 2. TÜBİTAK BİLİM FUARI YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığımız ve TÜBİTAK ile yapılan protokolle ülke çapında 2000, Denizli için ise 20 okul kontenjanı olan TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın ikincisi 13–14 Mayıs’ta Akkent Cumhuriyet Ortaokulu’nda gerçekleşti.

 Okul bahçesinde düzenlenen fuarın açılışı, Koordinatör Öğretmen Funda AYDIN ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman EKİCİ’ nin konuşmalarından sonra Sayın Kaymakamımız Selami KORKUTATA ve ilçe protokolün katılımıyla yapıldı. Proje sahibi öğrencilere madalyaları verildi.

 Akkent Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin Fen Bilimleri ve Matematik alanlarına yönelik hazırlamış oldukları 41 proje misafirler tarafından büyük ilgi gördü. Projelerin uygunluğu, güncelliği, sıra dışılığı, sürdürülebilirliği ve özgünlüğü beğeniyi artırmıştır.

 Bilim Fuarının hazırlanmasında ve öğrencilere rehberlik çalışmalarında emeği olan  Fen Bilimleri Öğretmeni Funda AYDIN,  Matematik Öğretmeni Nazlı GEZGİN ve geleceğin bilim insanları olan öğrencilerimize,

 TÜBİTAK Bilim Fuarının organizasyonunda desteklerini sunan Sayın Kaymakamımız Selami KORKUTATA’ya, Belediye Başkanımız Fethi AKCAN’a, Okul Müdürü Soner ARABACI’ ya, Müdür Yardımcısı Selim ÇIKRIK’ a, Akkent Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu personeline, Akkent Cumhuriyet Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı ve üyelerine ayrıca hayırsever Murat ALİŞAN’ a İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çok teşekkür ederiz.

 

 

 

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.