DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AŞÇI YARDIMCILIĞI KURSUNUN İLK KURSİYERLERİ SERTİFİKALARINI ALDILAR

AŞÇI YARDIMCILIĞI KURSUNUN İLK KURSİYERLERİ SERTİFİKALARINI ALDILAR

İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 1 Temmuz 2014 tarihinde açılan 896 saatlik Aşçı Yardımcılığı kursu ilk mezunlarını verdi. Sayın Kaymakamımız Selami KORKUTATA’nın  Makamında yapılan törene İlçe Belediye Başkanı Fethi AKCAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman EKİCİ, İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Adnan TATAR, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yasin TEMEL, Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Talat ÇELİKKAYA, Kurs Öğretmeni Nazan YELER, Çal Gücü Gazetesi sahibi Hüseyin AYTEKİN, yerel basınımız çalışanları ile kursiyerlerimiz katıldı.

İş-Kur İl Müdürlüğü tarafından desteklenen kursun sona ermesi nedeniyle düzenlenen törende konuşan Sayın Kaymakamımız Selami KORKUTATA, aşçı yardımcılığı kursunun ilçe genelinde farkındalık sağladığını ve açılacak olan diğer kurslara öncülük ettiğini belirtti. KORKUTATA “ kursların meslek edinme imkanı sağladığı gibi kursiyerlerin sosyalleşmesi, birbirlerini tanıması ve beraber ürün ortaya koymaları açısından çok önemlidir. Bu bağlamda bu kursların açılmasında ve yürütülmesinde emeği geçen İlimiz İş-Kur Müdürü Feridun GİRESUN Bey’e, Belediye Başkanımız Fethi AKCAN’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman EKİCİ’ye ve Halk Eğitim Müdürü Hakan KARAKAYA ile Müdür Yardımcısı Talat ÇELİKKAYA ve Kurs Öğretmenimiz Nazan Hanıma çok teşekkür ederim. Kursiyerlerimize de yaşamlarında başarılar diler, talep ettikleri takdirde benzeri kursların açılmasını sağlayacağız” dedi

Belediye Başkanımız Sayın Fethi AKCAN ise kursların açılmasında katkısı olan tüm kurumlara, kursiyerlere ve kursiyer eşlerine teşekkür etti. AKCAN, ilçemizde sosyal faaliyetlerin artmasının sevindirici olduğunu belirterek ev yemekleri ile ilgili ilçemizde işletme açılması düşünüldüğü takdirde yardımcı olacağını sözlerine ekledi.

Meslek edindirme kurslarının önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleyman EKİCİ “ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, talep edildiği takdirde geniş bir kurs yelpazesine sahip Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurslarımızı açmaya devam edeceğiz. Özellikle aşçı yardımcılığı kursu gibi nitelikli, meslek edinmeyi sağlayan bu kursların kursiyerlerin gerek aile yaşantılarında gerekse iş imkanları açısından çok büyük yarar sağlamaktadır. Siz kursiyerlerimiz özellikle evlerinizde, mutfaklarınızda yemeklerinizin lezzetlerini artırdığınız gibi tasarrufu da etkin bir şekilde uygulamayı öğrenmiş oluyorsunuz. Eğitim aşamasını bugün itibarıyla bitirmiş oluyorsunuz umarım bundan sonra istihdam konusunda da beklentileriniz gerçekleşmiş olur” dedi. EKİCİ kursun açılmasında ve etkin bir şekilde devam ettirilmesinde payı olan Kaymakamımıza, İş-Kur Müdürümüze, Belediye Başkanımıza,  Halk Eğitim Müdürü ile Müdür Yardımcımıza ve Kurs Öğretmenimize ayrıca kursları ve çalışmalarımızı kitlelere duyuran Çal Gücü Gazetesi sahibi Hüseyin AYTEKİN ve basın çalışanlarına çok teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Yapılan konuşmaların ardından, aşçı yardımcılığı kursunu başarıyla tamamlayan 22 kursiyere sertifikaları ve hediyeleri verildi.

 

Aşçı Yardımcılığı kurslarıyla mesleğin gerektirdiği yeterlilikleri kazanan kursiyerler kurumlarda ve özel sektör mutfaklarında, yiyecek içecek hizmet alanlarında, yemek fabrikalarında vb.istihdam alanlarında iş imkanı bulabilmektedirler.  

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.