DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEMOKRASİ EĞİTİMİ VE OKUL MECLİSLERİ İLÇE SEÇİMİ YAPILDI

DEMOKRASİ EĞİTİMİ VE OKUL MECLİSLERİ İLÇE SEÇİMİ YAPILDI

          Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İlçe seçimi 06.11.2015 tarihinde Çal İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirildi. Okul temsilcilerinin katıldığı seçim Şube Müdürü Yasin TEMEL´in koordinesinde yapıldı. İlçe temsilciliğine aday öğrencilere beşer dakika kendilerini tanıtma için verilen sürenin ardından yapılan seçim sonucuna göre; Çal İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ayşe SARI en fazla oyu aldı. Anadolu Lisesi öğrencisi Oğuzhan KAYMAKÇI ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Bilge METE ise diğer adaylara göre daha çok oy alarak Ayşe SARI ile birlikte ilçe temsilcimiz (il öğrenci meclis üyesi) oldular. İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimlerine katılacak öğrencimize ve seçimlere katılan, aday olan diğer okul temsilcisi öğrencilerimize çalışmalarında başarılar dileriz. 

         Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri projesiyle, öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

 

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.