DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DENİZLİ EĞİTİMİNDE HEDEF 2023 ÇALIŞTAYI YAPILDI

DENİZLİ EĞİTİMİNDE HEDEF 2023 ÇALIŞTAYI YAPILDI

Denizli Eğitimi 2023 vizyonu projesi çalışmaları kapsamında yapılan Denizli Eğitiminde Hedef 2023 Çalıştayı yapıldı.

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen ve Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Pamukkale Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Denizli Eğitiminde Hedef 2023 çalıştayına Vali Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Vali Yardımcısı Erol Türkmen,Çal Kaymakamı Selami KORKUTATA, İlçe Belediye Başkanları, daire müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı

İlçemizden ise bu Çalıştaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman EKİCİ , Şube Müdürü Yasin TEMEL  , Çal Anadolu İHL Müdürü Yaşar TEMİZ , Çal İHO Müdürü Mustafa TAVŞANCI , Gazi İlkokulu Müdürü M. Funda VAYVADA , Akkent Anaokulu Müdürü Selcan DURU ,Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Necmi KILIÇ , İsabey Atatürk Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Berkant ŞAHİN ,  Süller Ortaokulu  Fen ve Teknoloji Öğretmeni Utku ÜNAL katılıp kendi konu başlıklarıyla ilgili olarak gerekli katkıyı koymuşlardır. İlçemizin kazanımları ve geliştirilmeye yönelik sahalarının da ele alındığı görülen bu çalıştayın sonuç raporlarının daha sonra açıklanacağı bildirildi.

 İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açılış konuşmasında “Denizli Eğitiminde 2023 Vizyonu Projesi 2014’ten 2023’e kadar Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün yapacak olduğu yenilikçi çalışmaların tamamını kapsamaktadır. Süreç içerisinde yaşanacak gelişmeler, karşılaşılan yenilikler projeye yeni açılımlar kazandıracaktır. Dolayısıyla Denizli Eğitiminde 2023 Vizyonu Projesi sürekli değişerek yenilenen, dinamik bir proje olarak tasarlanmıştır.

 Denizli Eğitiminde 2023 Vizyonu; Eğitimde marka şehir olan Denizli’mizin 2015-2019 ve 2019-2024 yıllarını kapsayan iki stratejik plan döneminde gerçekleştirilecek faaliyetleri içermektedir. Denizli’de eğitimin iki kanadı olan Milli Eğitim ve Üniversitenin birlikte ahenkle çalışması, Denizli’nin 2023 vizyonuna ulaşmasında en önemli itici gücü olacaktır.

 İlimiz Milli Eğitimine katma değer sağlayacak daha nice fikrin ve projenin gün yüzüne çıkması açısından, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim üyeleri, hayırseverlerimiz öğretmenlerimizin katılacağı “ Eğitimde Hedef 2023 Eylem Planı Çalıştayı”nı gerçekleştiriyoruz. Bu projede katkıda bulunan herkese Denizli eğitimi adına teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

 Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağcı “ Göreve geldiğim günden bugüne kadar Millî Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız 4. Çalıştay. Denizli Eğitiminde 2023  hedefi ilköğretim ve ortaöğretimde yükseköğretime geçiş ve kaliteli bir eğitimdir. Bu projenin 2023’te Denizli’ye layık bir performansla sahneye çıkması en büyük arzumuzdur” dedi.

 Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan konuşmasında “ 2023 hedefine varma noktasında burada alınacak kararların katkı sağlamasını diliyorum. Eğitim hayatın ta kendisi. Bir toplumun ileri gitmesini sağlayan eğitimdir. Bir ülkenin güçlü olduğunu söyleyebilmek için en büyük güç insandır. Zenginlik  ve güçlü olmak yeraltı ve  yerüstü kaynaklarınızın var olması demek değildir. Geleceğe emin adımlarla yürüyebilmek için eğitilmiş insanlar ve gençlerin olması en büyük unsurdur. Gençlerimiz 2023 hedefine attığımız oklarımızdır. Bu hedefe hep beraber ulaşacağız” dedi.

 Denizli Valisi Şükrü Kocatepe konuşmasında “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde ulaşmayı hedeflediğimiz noktalara erişmek amacıyla düzenlenen çalışmalardan, Milli Eğitim ile ilgili olan bu bölümde görev aldığınız için öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. Ülkemizin çağdaş medeniyete erişmesi için konulan hedeflerden ulaşımda, sanayide, bilimde aklımıza gelen her konuda varılması gereken hedefleri, gelecek projeksiyonunu görerek hissederek farkındalık yaratıp bu günkü durumumuzu tespit edip bu hedeflere erişmek konusunda yapabilecek çalışmaların planlanması çok önemli. 2023 bizim şu andaki hızımızın her yıl giderek, artırılarak varacağımız hedef ve ivme kazanacağımız önemli bir yer olacak. Diliyoruz ki 2023 yılına kadar ülkemiz kendimize has teknoloji elde etsin, kendine has birçok konularda sanayide, bilimde, diğer konularda varlığını ve genel olarak dünya genelinde teknolojisini ispatlasın kendini kabul ettirsin” dedi.


Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.