DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH PROJESİ KAPSAMINDA TABLET BİLGİSAYARLAR DAĞITILDI

FATİH PROJESİ KAPSAMINDA TABLET BİLGİSAYARLAR DAĞITILDI

 

      İlçemizde, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitimde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında geçtiğimiz yıl öğrenci ve öğretmenlere dağıtımı başlayan tabletlerin dağıtımı bu yıl da  devam ediyor. 

      FATİH projesi kapsamında ilçemiz Anadolu Lisesi´nde 125 öğrencimize ve öğretmenlerimize tablet bilgisayarlar Sayın Kaymakamımız Selami KORKUTATA, İlçe Milli EğitimMüdürümüz Süleyman EKİCİ ve Şube Müdürü Yasin TEMEL´in katıldıkları törenle dağıtıldı. Kaymakamımız Selami KORKUTATA  "FATİH projesiyle sunulan imkanların öğretimsel süreçlerde iyi bir şekilde değerlendirilmesinin başarıyı artıracağına inandığını" belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman EKİCİ ise "Öğretmen ve öğrencilerimizin devletimizin sunduğu bu güzel imkanlardan en iyi şekilde fayda sağlamalarını, derslerde gerek etkileşimli tahtaların gerek se tablet bilgisayarların aktif şekilde kullanılmasını ve binlerce eğitim içeriğinin bulunduğu Eğitim Bilişim Ağı(EBA) portalından faydalanılması " temennilerinde bulunarak başarılar diledi.

      Proje kapsamında ilçemizde liselerde sınıflarımıza etkileşimli tahtaların kurulumu tamamlanmış olup ortaokullarımızda ise devam etmektedir. 2015- 2016 eğitim öğretim yılında ortaokul öğrencilerimiz de dersliklerde  etkileşimli tahtalarla  tanışacaklardır. 

 

      

      

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.