DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI PROJELERİNİ SERGİLEDİLER

GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI PROJELERİNİ SERGİLEDİLER

Milli Eğitim Bakanlığımız ve TÜBİTAK ile yapılan protokolle ülke çapında 2000, Denizli için ise 20 okul kontenjanı olan TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın birincisi 02-03 Nisan’da Süller Ortaokulu’nda gerçekleşti.

Okul bahçesinde düzenlenen fuarın açılışı, Okul Müdürü Levent KILINÇARSLAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman EKİCİ’nin konuşmalarından sonra Sayın Kaymakamımız Selami KORKUTATA ve ilçe protokolün katılımıyla yapıldı.

Süller Ortaokulu öğrencilerinin Fen, Matematik, İngilizce ve Sosyal Bilgiler alanlarına yönelik hazırlamış oldukları 40 proje misafirler tarafından büyük ilgi gördü. Projelerin uygunluğu, güncelliği, sıra dışılığı, sürdürülebilirliği ve özgünlüğü beğeniyi artırmıştır.

İlçemizde ilk defa yapılan Bilim Fuarının hazırlanmasında ve öğrencilere rehberlik çalışmalarında emeği olan  Fen Bilimleri Öğretmeni Utku ÜNAL’a, Matematik Öğretmeni Funda TUĞLU’ya, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Osman ÇOBAN’a, İngilizce Öğretmeni Fatma AKIN’a, geleceğin bilim insanları olan öğrencilerimize,

TÜBİTAK Bilim Fuarının organizasyonunda desteklerini sunan Sayın Kaymakamımız Selami KORKUTATA’ya, Belediye Başkanımız Fethi AKCAN’a, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü temsilen katılan Şube Müdürü Mustafa VURAL’a ve diğer kurum amirlerine, Okul Müdürü Levent KILIÇARSLAN’a, Müdür Yardımcısı Ali DAĞLI’ya, okul personeline ve hayırsever Hakan SARUHAN’a İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çok teşekkür ederiz.

 

Fuar, iki gün boyunca ilçemiz okullarındaki öğretmen ve öğrenciler tarafından ziyaret edildi. TÜBİTAK Bilim Fuarlarının ikincisi 13-14 Mayıs 2015’te Akkent Cumhuriyet Ortaokulu’nda yapılacaktır.

 

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.