DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SÜLEYMAN EKİCİ " BAŞARILARDAN KIVANÇ DUYMAKTAYIZ"

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SÜLEYMAN EKİCİ

 

2014-2015 Eğitim Öğretim yılını akademik ve çeşitli yarışmalarda elde edilen başarılarla tamamlamanın kıvancını duymaktayız. İlçemiz 8. Sınıf öğrencilerinin katıldığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi içinde yer alan TEOG sınavları Yerleştirme puanları geçtiğimiz yıla göre  büyük oranda artış göstermiştir. 5 öğrencimiz il ve ülke genelinde %2’lik dilimde yer almaktadır, bu başarının tercih döneminde de isabetli tercihlerle taçlandırılacağını umut etmekteyim. 

Akademik başarıların yanı sıra 2014-2015 eğitim öğretim yılında farklı alanlarda düzenlenen şiir, kompozisyon, resim, kısa film yarışmalarında; 7 İl Birinciliği, 3 İl İkinciliği, 5 İl Üçüncülüğü, Türkiye 3. lüğü ve  son olarak “Yeterli ve Dengeli Beslenme” konulu kısa film yarışmasında Belevi Halil Uzun Ortaokulu öğrencisi Ayşe ÖKSÜZ ve arkadaşlarının elde ettiği Türkiye 1.liği ile büyük sevinç duymaktayız.  

Başarıların ortak noktası, eğitim-öğretim çalışmalarında rol alan yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerin aynı heyecanı yaşamaları ve aynı başarıyı isteme arzusudur. Başarılarda imzası bulunan eğitimin tüm paydaşlarına teşekkür ederim.

ÇALIŞMALARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYORUZ

Yaz tatilinde de eğitim-öğretim çalışmalarına hız kesmeden devam etmekteyiz. Yaz dönemi içinde farklı tarihlerde 5 okulumuzda( Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Ortaokulu, Çal İmam Hatip Ortaokulu, Süller Ortaokulu, Akkent Cumhuriyet Ortaokulu) Örgün Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının planlaması yapılmış olup sürece 29 Haziran’da Anadolu Lisesi’ndeki kursumuzla başlamış bulunmaktayız. Kurslar ücretsiz olup ilçemizin diğer mahallelerinde ikamet eden öğrencilerimiz de bu kurs merkezi okullarımızdaki kurslara katılabileceklerdir. Destekleme ve Yetiştirme kurslarımız  gelen ve gelecek olan başarılarda çok büyük etken olmuştur ve olacaktır.  

TERCİH DÖNEMLERİNDE DE ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ

 

6-16 Temmuz tarihlerinde 8. Sınıf öğrencilerinin TEOG, 6-14 Temmuz’da da Lise son sınıf öğrencilerinin de ÖSYS tercih işlemleri yapılacaktır. Tercih dönemleri içinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Cumhuriyet Ortaokulu’nda ve Çal Anadolu Lisesi’nde Rehber Öğretmenlerden oluşan Tercih Danışmanlığı birimleri kurulmuş olup öğrenci ve velilerimize tercih danışmanlığı hizmeti verilecektir. 

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.