DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SÜLEYMAN EKİCİ´NİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SÜLEYMAN EKİCİ´NİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

         Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini 24 Kasım 1928 tarihinde  kabul edişinin yıldönümü olan ve 1981 yılından bu yana büyük bir coşku ile kutlanan Öğretmenler Günümüz hepimize kutlu olsun.

        Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi ve ileriye yönelik olumlu davranışlar kazandırılması noktasında en önemli görevi üstlenen öğretmenlerimize yönelik bu anlamlı günü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin çağdaş uygarlık hedefleri doğrultusunda kararlı adımlarla ilerleyerek güçlü devletler  arasındaki yerini almasında, çocuklarımızın ve gençlerimizin katkısı hep en önde olacaktır. Bu vatanın evlatlarının çağdaş, demokratik, milli ve manevi değerlerimize bağlı yetiştirilmesinde, dolayısıyla ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde kuşkusuz ki siz sevgili öğretmenlerimizin emeği çoktur.

     Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri memleketin geleceğini yoğuran irfan ordusudur. Bu iki ordunun her ikisi de kıymetlidir, yücedir.” veciz sözünde ortaya koyduğu gibi öğretmenlerimiz, geleceğimizi şekillendiren, yetiştirdiği nesillerle geleceğimize yön veren sevgi ve ilim mimarlarıdır.

   Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere bu kutsal görevi yerine getirirken şehit olan öğretmenlerimizi  saygı, minnet ve rahmetle anarken; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. “

 

                                                                                                                Süleyman EKİCİ

 

                                                                                                       Çal İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.