DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN YENİ DERS YILI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN YENİ DERS YILI MESAJI

         08 Eylül Pazartesi Günü Okul Öncesi, İlkokul 1. , Ortaokul  5. sınıflarımızla uyum eğitimi adıyla başlattığımız  Eğitim Öğretim faaliyetlerini 15 Eylül tarihinde tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin de katılımıyla bir şölen havasında devam ettiriyoruz. Artık okullarımız mahzunluktan kurtulup gerçek sahipleri öğrencilerle şenlenecek ve onlara coşkuyla kucak açacaklardır.  

 Sevgili Öğrenciler,

           Ülkemizin kalkınması ,  geleceğinin sağlam temellere oturması  için sizlerin çok bilgili ve her yönden donanımlı bireyler olması gerekmektedir. Bizler sizlerin  bu hedeflere ilerlemeniz için gerekli olan tüm imkanları hizmetinize sunma gayretindeyiz. Okullar sizin bilgi , beceri ve kabiliyetlerinizi arttırmanız aynı zamanda saygı , sevgi , paylaşma gibi en temel değerleri kazanmanız için hazırlandı. Bu güzel ülkenin bir adım daha ileriye gitmesi sizlerin elinde olacak. Çalışkan , kendine güvenen , kalbi vatan sevdasıyla çarpan güzel öğrencilerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum.

 Kıymetli Meslektaşlarım,

          Toplumun belki de en saygın işini icra eden geleceğin mimarları; bu yeni dönemde sizlere çok işler düşmektedir. Dünya artık çok hızlı bir bilgi değişimi içerisindedir. Sizler de bu gelişmeler ekseninde özverili çalışıp çocuklarımıza başarılar kazandırmalısınız. Onlara kitap okumayı öğretirken hayatı okumayı da öğretmelisiniz. Bilimsel bilgilerin yanında sevgi, saygı , kardeşlik , barış gibi öz değerleri de öğretmenizi istiyoruz. Değişen dünya koşullarına adapte olup iyi bir meslek sahibi olabilmeleri bunlara bağlıdır. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” diyerek, sizlere olan inancını ve güvenini belirtmiştir.

             Bu konuda benim de siz değerli meslektaşlarıma güvenim tamdır.  Yeni Eğitim Öğretim yılının  sizlerin en başarılı yılı olması dileklerimle…

 Değerli Veliler,

          Çocuklarımız ve gençlerimiz için bütün çaba ve gayretimiz vatanını , milletini, devletini seven , vizyon sahibi ,karakterli , bilgili, görgülü evlatlar yetiştirmektir.Bu faaliyetlerimizde sizlerinde emekleri olduğu müddetçe başarılı olabiliriz. Çocuklarımız ilk eğitimlerini sizlerin yanında alıp okullarımıza gelmektedirler. Ailelerimiz değerlerine ne kadar sahip çıkarsa, toplum da o kadar sağlam olacaktır. Çağdaş eğitim öğretim sistemlerinde velilerin doldurduğu alan azımsanamayacak kadar çoktur. Bu sebeptendir ki  siz değerli velilerimizi  okullarda daha sık görmek aynı zamanda çocuklarımızı sadece maddi olanaklarla değil manevi yönden de desteklemenizi istemekteyiz.

 

           Tüm Öğrencilerimiz , Öğretmenlerimiz ve Velilerimize   sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                Süleyman EKİCİ

 

                                                                                                                                                                                                                                             Çal İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.