DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ LİSELERİ FELSEFE OLİMPİYATINA KATILDI

İLÇEMİZ LİSELERİ FELSEFE OLİMPİYATINA KATILDI

        19. Türkiye Liseler Arası Felsefe Olimpiyatı ilimiz  İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinde 09 Kasım 2014 Pazar günü gerçekleşti. İlimizden ve bölge illerinden 40 lisenin katıldığı olimpiyata ilçemizdeki 4 lisenin tamamı katıldı.

        Felsefe Olimpiyatları, öğrencilerin yaratıcı düşünme ve araştırma ruhunu geliştirmek ve düşünsel etkinliklerle ilgili yarışma ruhu yaratmak amaçlarını ilke edinmiş bir etkinliktir. Bu Olimpiyatlar çağdaş dünyanın düşünsel ve etik problemleri üzerinde düşünme yeteneğini geliştirmek için ek bir fırsat sunmaktadır.

       Olimpiyat kapsamı içinde gerçekleşen yarışmaya Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencisi Fuat KOÇAK, Çal Lisesi 11. sınıf öğrencisi Hatice ÖZER, METEM 12. sınıf öğrencisi Ertuğrul GÖKTÜRK ve Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Nergiz ERGUZ katıldı.  Anadolu Lisesi Felsefe Öğretmeni Mehmet ÇAVDAR ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Fevzi YETİK rehberlik ve danışmanlık yaparak öğrencilerimizin yanında yer aldılar.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü temsilen Şube Müdürü Yasin TEMEL  olimpiyata katılarak, öğrencilerimize başarılar diledi. 

       Dört saat süren yarışmanın ardından, Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut OĞUZ´un katıldığı sertifika ve madalya töreni yapıldı. Törende öğrenci ve öğretmenlere katılım sertifikası ile madalyası verildi. Yarışmanın değerlendirilmesi ilerleyen günlerde yapılacak olup Felsefe Olimpiyatına katılan öğrencilerimize başarılar diler, desteği olan öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 

 

        

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.