DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ OKULLARINDA DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI BAŞLADI

İLÇEMİZ OKULLARINDA DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI BAŞLADI

          Milli Eğitim Bakanlığının 23 Eylül 2014 tarihli  Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi doğrultusunda İlçemizde de 20 Ekim 2014 Pazartesi günü  itibariyle kurslar açıldı. Öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek eksik kalan derslerini tamamlamak, başarılarını arttırmak ve sınavlara hazırlamak amacıyla açılan kurslara okullardan ilgi yoğun oldu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çal İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman EKİCİ “Bizler yayımlanan yönerge esaslarına uygun saha çalışmalarını tamamladık. Okul Müdürlerimizle konu değerlendirilip tespitler yapıldı. Kurslara olan talepler okullarımız tarafından öğrenci ve velilerimizle görüşülerek şekillendirildi. Okul müdürlerinden oluşan komisyon marifetiyle talepler incelenip plan ve programları yapıldı. İlçemizde açılması uygun bulunan 11 okulumuzda bu kursları açmış bulunmaktayız. Öğrencilerimizin eksiklerini tamamlayıp kendisini geliştirmesi ve niteliklerini arttırmaya yönelik olan bu kurslarımızda öğrencilerden herhangi bir ücret alınmamaktadır. Tüm ihtiyaçlarının bakanlığımızca karşılandığı bu faaliyetlerin okullarda yapılması öğrenci açısından da önem arz etmektedir. Çünkü öğrencilerimizin takıldığı konularını sıcağı sıcağına okul ortamında ve aynı günde öğretmenleriyle değerlendirilme şansı bulunmaktadır” dedi.

        Bu kurslarda görev alan başta komisyon üyesi , idareci ve öğretmenlere şükranlarını ileten İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman EKİCİ tüm öğrencilere  hayatları boyunca başarı dileklerini yineledi.

 

ekim ayıekim ayıekim ayıekim ayı

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.