DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ OKULLARINDA YANGIN TAHLİYE VE SÖNDÜRME TATBİKATLARI YAPILDI

İLÇEMİZ OKULLARINDA YANGIN TAHLİYE VE SÖNDÜRME TATBİKATLARI YAPILDI

28 Şubat Sivil Savunma günü etkinlikleri çerçevesinde; İlçemiz öğrencilerine afet bilincini sağlamak ve  yangınlara karşı tedbir ve müdahale yöntemlerini öğretmek amacıyla , Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekibinin katkılarıyla 05/03/2015 Perşembe günü sırasıyla Gazi İlkokulu, Metem, Cumhuriyet Ortaokulu ve Yeşilyurt Anaokulu’nda yangın tahliye ve söndürme tatbikatları yapılmıştır.

Yapılan tatbikatlara İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman EKİCİ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehriban CİĞERİM ve Çal İtfaiye Birimi personeli katıldı. Öğrencilere oluşabilecek herhangi bir yangın durumunda neler yapılması gerektiği konularında bilgilendirme yapılarak , yangına müdahale eğitimi verilmiştir.  Tatbikatlarda,  yangın söndürme ekipmanları ve itfaiye araçları öğrencilerimizin ilgi odağı oldu.

Okullarımızda yapılan yangın tatbikatlarının amacı öğrencilerimiz ve  tüm çalışanların, muhtemel yangın ve afet durumlarında meydana gelebilecek zararı en aza indirebilecek bilgi ve becerilerini artırmaktır.

 

Sivil Savunma faaliyetleri kapsamında farkındalığı sağlamak adına okullarımızda gerçekleştirdiğimiz tatbikatlara desteğini veren Denizli Büyükşehir Belediyesi Çal İtfaiye Birimi yetkililerine çok teşekkür ederiz.

 

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.