DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

İLÇEMİZDE İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

         İlköğretim haftası ilçemizde büyük bir coşkuyla kutlandı.  Atatürk Anıtına İlçe Milli  Eğitim Müdürlüğü Çelenginin konmasıyla tören alanında başlayan program , Gazi İlkokulu Öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu etkinliklerle Gazi ilkokulu bahçesinde devam etti.

          Garnizon Komutan Vekili Davut  BALKAYA  , Belediye Başkanı Fethi AKCAN , Cumhuriyet Başsavcısı Ümit Murat ÜLKER , İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman EKİCİ  , İlçe protokol üyeleri ,  Şube Müdürleri Yasin TEMEL , Mehriban CİĞERİM ,  Okul Müdürleri  ile velilerin katıldığı tören saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasıyla başladı. Akabinde günle ilgili konuşmalara geçildi.

          Törende açılış ko  nuşması yapan Gazi ilkokulu Müdürü Funda VAYVADA “ ‘Herkesin mutlu İlkokulu’ olmak istiyoruz, yani öğretmenlerin çalışmaktan mutlu oldukları, velilerimizin öğrencileri adına duydukları kaygının en aza indiği, öğrencilerin her gün koşarak okullarına geldikleri, Çal’daki tüm paydaşlarımızın okulumuzdan memnun olduğu ve güvendiği bir okul olmak istiyoruz. Eğitim öğretim adına Çal’da iz bırakmak istiyoruz, bu yolda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze hem destek olmak, hem de İlçe Milli Eğitim Müdürümüzden , belediye başkanımızdan, velilerimizden destek görmek istiyoruz” dedi.

           Günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman EKİCİ “ Böyle coşkulu ve güzel bir ortamda olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu güzel ortamı  hazırlayan başta okul Müdiremiz Funda VAYVADA olmak üzere tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor öğrencilerimin gözlerinden öpüyorum. Artık okullarımız mahzunluktan kurtulup gerçek sahipleri öğrencilerle şenlenecek ve onlara coşkuyla kucak açacaklardır.  Sevgili öğrenciler Ülkemizin kalkınması ,  geleceğinin sağlam temellere oturması sizlerin çok bilgili ve her yönden donanımlı bireyler olmanıza bağlıdır.Bunun için tüm isteğimiz öğrencilerimizin  çok çalışıp başarılı olmalarıdır.

           Kıymetli meslektaşlarım toplumun belki de en saygın işini icra eden geleceğin mimarları; bu yeni dönemde sizlere çok işler düşmektedir. Onlara kitap okumayı öğretirken hayatı okumayı da öğretmelisiniz. Bilimsel bilgilerin yanında sevgi, saygı , kardeşlik , barış gibi öz değerleri de öğretmenizi istiyorum.

Değerli Velilerimiz çocuklarımız ve gençlerimiz için bütün çaba ve gayretimiz vatanını , milletini, devletini seven , vizyon sahibi ,karakterli , bilgili, görgülü evlatlar yetiştirmektir. Bu faaliyetlerimizde sizlerinde emekleri olduğu müddetçe başarılı olabiliriz.” dedi. Çal Belediye Başkanı Fethi AKCAN’dan okullar adına maddi manevi  destek isteğinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman EKİCİ iyi niyet ve başarı dilekleriyle konuşmasına son verdi.

Törende konuşma yapan  Belediye Başkanı Fethi AKCAN’ da; “Ben bugün pozitif ayrımcılık yaparak öğretmenlerimizi selamlamak istiyorum. Çal İlçesi Milli Mücadele de çok büyük roller üstlenmiş bir ilçedir. Artık bizlerde eğitim anlamında ilçemizi daha üst seviyelere çıkarmak için başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere tüm okullarımızla beraber hareket edeceğiz.”  dedi.

Çal Gazi İlkokulu öğrencilerinin okumuş oldukları şiirler kulakların pasını silerken öğrencilerin oynamış oldukları halk oyunları alkışların temelini oluşturdu. Yine kendi aralarındaki  yarışmalar ise heyecana sahne olurken aynı zamanda izleyicilerin tebessüm etmesine sebep oldu.

 

Birinci sınıfa başlayan öğrencilerin okula geldikleri , başladıkları günü kendi ifadeleriyle anlatmaları herkesi mutlu etti. Gazi ilkokulunda dördüncü sınıfa gelmiş öğrencilerin birinci sınıfa başlayan kardeşlerine verdikleri çiçek büyük beğeni ve alkış aldı.Tören hazırlanan etkinliklerin sunumunun tamamlanmasıyla sona erdi.

ilkogretim1ilkogretim1ilkogretim1ilkogretim1ilkogretim1ilkogretim1ilkogretim1ilkogretim1ilkogretim1ilkogretim1ilköğretim2ilköğretim2ilköğretim2ilköğretim2ilköğretim2ilköğretim2ilköğretim2ilköğretim2ilköğretim2ilköğretim2

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.