DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZİN İLK Z-KÜTÜPHANESİ AÇILDI

İLÇEMİZİN İLK Z-KÜTÜPHANESİ AÇILDI

            Milli Eğitim Bakanlığımızın  Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında Çal İmam Hatip Ortaokulu´na ilçemizin ilk zenginleştirilmiş kütüphanesi(z-kütüphane) yapıldı.12 Haziran Cuma günü Sayın Kaymakamımız Selami KORKUTATA, Garnizon Komutanı Mehmet KARABULUT, Belediye Başkanı Fethi AKCAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman EKİCİ tarafından açılışı yapılan z-kütüphane, içerisinde bulunan mobilyalar, pastel renkler ve farklı tasarımlarıyla öğrencilerimizin kütüphane kullanımı ve kitap alışkanlıklarını artırmak için tasarlanmıştır. 

        Kitaplıklarında temel eserler, dünya klasikleri, bilimsel kitaplar başta olmak üzere 1000´den fazla kitap bulunan z-kütüphanede aynı zamanda farklı bir iç mimari esas alınarak ses yalıtımına sahip alçı sistemiyle sakin bir kitap okuma ortamı oluşturulmuştur. Bilgi teknolojisinin de entegre edildiği kütüphanede etkin donanıma sahip bilgisayarlar ve yazıcı da bulunmaktadır.

        Ders saatleri dışında tüm öğrencilerimiz ve halkımıza açık olacak olan z-kütüphanemizin tasarımında ve yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.