DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSE ÖĞRENCİLERİNE “BİLİŞİM SUÇLARI, BİLİŞİM SUÇLARINI ÖNLEYİCİ FAALİYETLER VE SİBER ZORBALIK” KONUSUNDA SEMİNER VERİLDİ

LİSE ÖĞRENCİLERİNE “BİLİŞİM SUÇLARI, BİLİŞİM SUÇLARINI ÖNLEYİCİ FAALİYETLER VE SİBER ZORBALIK” KONUSUNDA SEMİNER VERİLDİ

            Müdürlüğümüz ve İlçe Emniyet Amirliği koordinesinde ilçemiz lise öğrencilerine “Bilişim Suçları, Bilişim Suçlarını Önleyici Faaliyetler ve Siber Zorbalık” konularında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yasin TEMEL ve İlçe Emniyet Amirliği Komiser Ömür KORUCUK tarafından seminer çalışması gerçekleştirildi.

Bilişim alanı uzmanı olan Ömer KORUCUK’un Bilişim suçları, önleyici faaliyetler ve kanunlardaki durumları ile ilgili olarak yaptığı sunum öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Günümüzde sosyal medyada çok sık karşılaşılan siber zorbalık ve siber mağdurluk konusunda ise Şube Müdürü Yasin TEMEL  bilgilendirmelerde bulundu. 

 

Ülkemizde 15-19 yaş aralığındaki gençlerin büyük bir çoğunluğunun aktif internet ve sosyal medya kullanıcısı olduğu düşünüldüğünde benzeri bilgilendirici ve önleyici çalışmaların öğrenci, veli, öğretmen paydaşlarıyla devam etmesi Müdürlüğümüzce planlanmaktadır. 

 

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.