DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL SÜTÜ DAĞITIMINA BAŞLANILDI

OKUL SÜTÜ DAĞITIMINA BAŞLANILDI

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa yürütülen “Okul Sütü Akıl Küpü” projesi kapsamında ilçemizdeki okul öncesi  ve ilkokul öğrencilerine  08 Şubat 2015 Pazartesi günü okul sütü dağıtımına başlandı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman EKİCİ, Şube Müdürü Yasin TEMEL  ve  Yeşilyurt Anaokulu idareci ve öğretmenleriyle beraber öğrencilere süt dağıtarak, süt içmenin önemine dair mesajlarını çocuklara ilettiler.

 

Okul Sütü Programı kapsamında; anasınıfı, anaokulu ve ilkokullarda Türk Gıda Kodeksi´ ne uygun ambalajlı, 200 ml. sade, yağlı, UHT kutu sütler, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftanın 3 günü dağıtılacak. 


Bu proje ile öğrencilere süt tüketim ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırarak dengeli beslenmelerine katkıda bulunmak suretiyle zihinsel ve fiziksel olarak gelişimlerinin artırılması hedeflenmektedir.


17-02-201617-02-2016


Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.