DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Çal’dan Türkiye’nin Geleceğine"

Çal İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman EKİCİ “ Projemiz İlçemiz adına çok güzel sonuçlar vermiştir. Öğrencilerimi gözlerinden öpüyor başarılarının daim olmasını temenni ediyorum. Bu güzel fotoğrafın ortaya çıkmasında  bizlere en büyük ufku ve  desteği  veren  Sayın Kaymakamımız Yusuf  Durani  DİNÇ’e  gönülden teşekkür ediyorum. Bu çalışma Öğrencilerimizin  akademik rekabetini artırarak daha üst seviyelere çıkarmıştır. Ayrıca başarımızda öğretmen arkadaşlarımın derslerde ki gayretlerinin yanında Milli Eğitim Bakanlığımızın başlatmış  olduğu  destekleme ve yetiştirme kurslarının  etkisi çoktur. Bu kurslarda görev alan idareci ve öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğretmen arkadaşlarımıza müteşekkiriz.  Eğitim ailesi olarak hayırseverlerimizin desteğini almış olmak sevindirici bir durum. Bu anlamlı bağışların ve hediyelerin inşallah ülkemizin geleceğine katkı yapacağına inanıyoruz.               18 Eylülde  yeni eğitim öğretim yılımız başlayacak. Okullarımızda her türlü hazırlığımız tamam. Sadece  değerli öğretmenlerimiz ile gözbebeğimiz öğrencilerimizin sınıflarıyla , sıralarıyla ve kitaplarıyla  buluşması kaldı. 2017/ 2018 Eğitim  öğretim yılının ülkemiz , ilimiz ve ilçemiz için kazasız  , sıkıntısız , başarılı bir yıl olarak geçmesini temenni ediyor , saygı , sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.” dedi.
"Çal’dan Türkiye’nin Geleceğine"

 

          Çal Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortaklaşa düzenlemiş olduğu “Çal’dan Türkiye’nin Geleceğine “adlı proje kapsamında bu yılda TEOG ve LYS de başarılı öğrencilerimize 8 adet dizüstü bilgisayar  hediye edildi. Çal Kaymakamı Sayın Yusuf  Durani DİNÇ’in himayesinde gerçekleşen proje geleceğe dair öğrencilerimizin ümitlerini ve başarma isteğini arttırdı. Çal Kaymakamlığı , Çal Belediyesi , Demirtaş Hazır Beton A.Ş. , Çal Esnaf ve Sanatkarlar Odası , Çal Ziraat Odası sponsorluğunda yürütülen  projede İlçemizde TEOG yerleştirme puanlarında (YEP) ilçemizde  İlk 5 e giren öğrencilerimiz ile LYS Türkiye sıralamasında ilçemizde ilk 3’e giren Ortaöğretim  öğrencilerine verilecek olan bilgisayarlar  Kaymakamlık makamında ; Sayın Kaymakamımızın , Belediye Başkanımızın , İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün , Hayırseverlerimizin , Okul Müdürlerimizin , Öğretmenlerimizin , Öğrencilerimizin ve Ailelerinin katılımıyla düzenlenen coşkulu törenle sahiplerini buldu.

 

          TEOG yerleştirmesinde 1.olan  Şehit Ramazan US İmam Hatip  Ortaokulu Öğrencisi Ayşe SARI ve LYS yerleştirmesinde 1. Olan Çal Anadolu Lisesi öğrencisi Emrecan Deniz DEMİR hediyesini Kaymakamımız Sayın Yusuf Durani DİNÇ’ ten alırken, TEOG yerleştirmesinde 2.olan  Şehit Ramazan US İmam Hatip  Ortaokulu Öğrencisi Furkan ABBAK   Çal Belediye Başkan yardımcısı Adnan TATAR’dan , 3.olan Şehit Ramazan US İmam Hatip  Ortaokulu Öğrencisi Emine ÇENGEL Çal İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman EKİCİ’den , 4.olan Çal Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Selin PİRE Demirtaş Beton A.Ş. yetkilisi Muhammet  Ali EMİRBEY’den , 5.olan Şehit Ramazan US İmam Hatip  Ortaokulu Öğrencisi Nursena BAŞPINAR Ziraat Odası başkanı Haşim ÇİL’den , LYS de 2. olan Çal Anadolu Lisesi Öğrencisi Fatma ALTAY Çal Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aydın CANAN’dan , 3. olan Çal Anadolu Lisesi Öğrencisi Azize EMİR Şube Müdürü Hakan KARAKAYA’dan hediyelerini aldılar.

 

      Projeye dair Çal Kaymakamı Sayın Yusuf  Durani  DİNÇ  “Biz bu projede öğrencilerimize rekabetçi ruhla ufuk kazandırıp ,  ileriyi hedeflemelerini amaçladık. Bugün buradaki tabloya baktığımızda öğrencilerimizin mesajı doğru okuduklarını görmekteyiz. Artık öğrencilerimiz bizleri ve Çal’ımızı  farklı okullarda başarıyla temsil edecekler. Ben kendilerine başarılar diliyorum. Çal olarak hedeflerimiz hep yüksek olacak. Hukuk fakültesine gönderdiğimiz öğrencilerimizi geleceğin Hakimi , Savcısı olarak bu vatana hizmetlerini görmek istiyoruz. Yine farklı branşlarda öğrencilerimizde güzel meslekler elde edip bu ülkeye hizmet edecekler. Öğrencilerimizin yetişmesinde rol alan idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, bizlere her zaman destek olan velilerimizi ve çocuklarımızın başarılarını ödüllendirmede yanımızda olan  Demirtaş Beton A.Ş. adına hayırsever işadamımız Merhum Hacı Mehmet DEMİR’i  , oda başkanlarımızı yürekten kutluyorum. İlçemizde eğitim faaliyetleri memnuniyet verici şekilde ilerliyor. Bunun daha ileriye gitmesi ve yükseltilmesi hususunda bizlerde desteğimizi sürdüreceğiz.  Bu bağlamda 2017 / 2018 Eğitim öğretim yılımızın ülkemize ve tüm eğitim paydaşlarına hayırlı uğurlu olmasını  diliyorum.” dedi.

 

18-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-2017

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.