DENİZLİ ÇAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TAŞIMALI EĞİTİM ÖĞRENCİ SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM DÜZENLENDİ

TAŞIMALI EĞİTİM ÖĞRENCİ SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM DÜZENLENDİ

   İlçemizde Öğrenci servis araçlarının güvenli taşıma yapmaları ve taşımalı eğitimde uyulması gereken kurallar ile ilgili İlçe Kaymakamımız Yusuf Durani DİNÇ başkanlığında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman EKİCİ , Çal Emniyet Amiri Ergül TAŞKIRAN , Çal Jandarma komutanı Yüzbaşı Mehmet KARABULUT , İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hakan KARAKAYA katıldı. İlçe Jandarma komutanlığından katılan Jandarma Kıdemli Bşçvş. Tuncay COŞKUN ile İlçe Emniyet Amirliğinden Polis Memuru Tuncay YAVUZ trafik mevzuatı ve güvenli sürüş konularında yüklenici ve şoförlere sunumlar yaptılar.

           Konuyla ilgili açıklama yapan Çal İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman EKİCİ “ Bizler Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda yönetmeliklerimize uygun olarak ihalelerini yapıp taşıma işlemini gerçekleştiriyoruz. Bugün ilçemizde 643 öğrencimizi 64 araçla sabah evinden alıp okuluna getiriyoruz. Öğleyin sıcak yemeğini okulunda yedirip akşam güvenli bir şekilde evine sizlerin eliyle bırakıyoruz. Değerli arkadaşlar biz bir aileyiz. Sizlerde bu ailenin bir ferdi oldunuz. Artık yaptığımız işi daha da ciddiye almalıyız. Çünkü öğrencilerimiz bizim her şeyimiz. Çocuklarımız araca adım attığı andan itibaren eğitim süreci başlamaktadır. Bundan dolayı sizlerin onlara rol model olması son derece önemlidir. Evde çocuklarımıza nasıl muamele ediyorsak hiçbir ayrım gözetmeksizin aracımıza misafir olan bu yavrularımız için aynısını yapmalıyız. Öğrencilerimizle olabilecek küçük problemleri Okul Müdürlerimize ve bizlere bizzat iletin ki bizde gerekli rehberliği anında yapabilelim. İnşallah bende kurumum adına 2016 / 2017 Eğitim Öğretim yılının kazasız sıkıntısız bir şekilde geçmesini yürekten temenni ediyorum. Başta Sayın Kaymakamımız Yusuf Durani DİNÇ olmak üzere emeği olan tüm kurumlara ve siz şoför arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum”. dedi.

Çal İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet KARABULUT “ Sayın Kaymakamım değerli katılımcılar biz İlçe Jandarma komutanlığı olarak belli periyotlarla denetimlerimizi yapmaktayız. Bu denetimler bize  geçmiş yıllardan bugüne gelinceye kadar istatistiki ceza verilerinin hep  aşağıya doğru indiğini göstermiştir. Bu da ilçemizde kurumlarımızın ve siz şoförlerimizin konuya ne kadar duyarlı olduğunun göstergesidir. Bundan sonra da aynı şekilde bu duyarlılığın devam etmesini ve üzücü bir hadisenin vuku bulmamasını temenni ediyorum”. dedi.

Sayın Kaymakamımız Yusuf Durani DİNÇ “ Kıymetli katılımcılar bu toplantı bizim için çok önemli , çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Arkadaşlarımız teknik konularda bilgilendirmelerini yaptı. Zaten bu kurallar sizlerinde bildiği konular lakin bilmek yetmez bunlara harfiyen riayet etmek gerekir. Aracınıza binen öğrencilerimizi normal müşteri gibi görmeyin. Çocuklarımıza hem mesleki etik gereği hem insani ölçekte ağabeylik ve babalık yapmanız gerekiyor. Siz şoförlerimize bu konuların muhatabı olan kurumlarımızda gereği kadar yardımcı olacaklardır. Maalesef ülkemizde meydana gelen kazaların yüksek bir çoğunluğunun beşeri hatadan kaynaklandığı malumunuzdur. Hiçbir öğrencimiz ve vatandaşımızın aldığımız tedbirlerle burnunun bile kanamaması önemlidir. Sizler  , bizler hep beraber acı bir tabloyla karşılaşmamak için işlerimizi kuralına göre yapacağız. Bu konuda bende kurumlarımıza ve şoför esnafımıza güveniyor , kazasız bir dönem geçirmemizi temenni ediyorum. dedi.

 

    Şoför Eğitimi ve güvenli sürüşle ilgili toplantı iyi niyet dilekleriyle sonlandırıldı.

 

02-03-201702-03-201702-03-2017

Hükümet Konağı Kat2 Çal/DENİZLİ - 0 258 751 33 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.